Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në Serbi pasi në vendkalimin kufitarë të Preshevës gjatë kontrollit i janë konfiskuar 16 kilogram marijuanë.

Mediat serbe shkruajnë se droga është gjetur gjatë një kontrolli të makinës me të cilën ka lëvizur 30 vjeçari, shtetas i Maqedonisë. 30 vjeçari autoriteteve doganore u kishte thënë se nuk ka asgjë për të paraqitur në doganë dhe se është “bojaxhi” dhe udhëton për Kroaci./Alsat-M/

MUND TË JU PËLQEJNË