Vala

Emër i madh i skenës muzikore.

Ai është një ndër emrat më të pëlqyer muzikor, i cili këndon qe rreth katër dekada më parë.

Ai shquhet për zërin dhe paraqitjet mbresëlënëse, me të cilat ka rrëmbyer zemrat e shumë fansave.

Bëhet fjalë për këngëtarin e mirënjohur nga Peja, Ramadan Krasniqi-Danin, i cili është i pëlqyer kudo në trojet shqiptare.

Në çdo paraqitje, Danin e shihni të rregulluar deri në detaje.

60 vjeçari nga qyteti i bukur i Pejës, në një fotografi të hedhur në internet shihet se kujdes të veçantë i ka kushtuar gjithnjë pamjes.

Nga imazhi e bërë mbi 20 vjet.

Projekti i fundit i Danit është bashkëpunimi me Faton Isufin “Shko”, i publikuar para pesë ditësh./21Media

 

MUND TË JU PËLQEJNË