Vala

Kur flitet për këngëtarët që ja thonë më së miri live, padyshim që flitet edhe për Afrim Muçiqin, emrin e konfirmuar të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”.

Afrimi prej shumë e shumë vitesh është në treg, e madje ndër më të angazhuarit. Arsyeja: ndezja e atmosferës në maksimum.

 

Këngëtari e ndjen muzikën shumë, e në një foto shihet teksa i mbyll sytë dhe ja thotë këngës, shkruan “Kosovarja”.

Edhe vetë thotë se muzika për të është pasioni më i madh.

A thua, e do më shumë Halimen apo këngën? Epo, muzika është dashuria e parë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË