Eskorta e presidentit të SHBA’së Donald Trump është përfshirë në një aksident zinxhir ku disa policë me motoçikleta janë lënduar.

Shtëpia e Bardhë ka thënë për gazetarët se disa oficerë të policisë janë aksidentuar në voztjen e eskortës së presidentit Trump afër aeroportit. Asnjë nga oficerët policorë nuk ka pësuar ndonjë dëmtim të rëndë.

“Vetura e presidentit nuk është përfshirë në incident dhe Trump nuk është lënduar”, thotë deklarata zyrtare për gazetarë e Shtëpisë së Bardhë.

Incidenti ka ndodhur derisa Trump po udhëtonte nga aeroporti Chennault në Lake Charles, Luiziana në terminalin Camron LNG, që ndodhej diku 30 milje larg.

MUND TË JU PËLQEJNË