Alma Bektashi edhe pse është larguar krejtësisht nga skena, ajo nuk është larguar nga publiku sepse vazhdimisht poston fotgrafi dhe imazhe të shumta në rrjetet e saj sociale.

Alma duket që gjatë kësaj periudhe sa është larguar nga skena, është përkushtuar në familjen e saj. Ajo është e martuar dhe ka dy fëmijë, përcjell ORAinfo.

Ajo çka bie në sy më shumë është vajza e saj Anisa e cila është rritur dhe duket se i ngjan nënës së saj.

MUND TË JU PËLQEJNË