Arbana Xharra u tërhoq nga gazetaria për politikë, e prej muajsh nga çdo aktivitet publik, shkruan “Kosovarja”.

Gjakovarja që ia doli të shndërrohet në një nga emrat më të njohur të gazetarisë, prej muajsh po qëndron në Amerikë.

Ajo njihet si një prej kosovareve më pro-amerikane, madje shumë e vlerësuar nga SHBA-të, shkruan “Kosovarja”.

Në foton nga Amerika, Arbana shfaqet kuq e zi, por edhe e transformuar estetikisht. Moderne, e kohës dhe e bukur, shkruan “Kosovarja”.

Në Amerikë po qëndron pa të shoqin, Andin Lokaj. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË