Vala

Ditë kjo majft e rëndësishme për çiftet, 14 shkurti njihet si dita e të dashuruarve apo siç e njohim si Shën Valentini.

Sot pa dyshim që të dashuruarit e urojnë njëri-tjetrin me dedikime të ndryshme, edhe pse në asnjë mënyrë nuk mjafton të shprehet ajo që ndjehet.

Si shenj dashurie edhe reperi i njohur Big Basta, përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook uroi gruan e tij me fjalët më rrënqethëse. /Kosovarja/

Ky është postimi i tij i plotë:

Je një femër e mrekullueshme dhe një nënë e mbinatyrshme.

Përcjell çdo rrugëtim me buzëqeshje dhe mbështetje.

Ke karakter të fortë dhe çdo ditë je gjysma ime, por sot, në këtë ditë, je më shume sesa gjysma, sot jemi pasqyrimi njëri tjetrit.

Kemi kujtime te bukura në këtë ditë, fjalë dhe premtime dashurie. Si herën e parë atë nate në Tirane me hënën e plotë, te dua pafundesisht!

Gëzuar Shen Valentinin Vesa Luma

MUND TË JU PËLQEJNË