Vala

“Vetë e kam nxjerrë djalin tim nga autobusi. Ai më thirri në telefon dhe vetëm tha: Nuk e di se çfarë ka ndodhur, kemi pasur një aksident. Unë menjëherë jam nisur nga Gostivari në Karpalak dhe nxora djalin tim nga autobusi”.

Kështu rrëfen ngjarjen babai i njërit prej djemve të plagosur në tragjedinë që ndodhi në autostradën Shkup – Tetovë, ku humbën jetën 14 persona dhe mbetën të plagosur 32 të tjerë, katër prej të cilëve luftojnë për jetë, raporton TetovaSot.

Ndryshe nga ai, shumë qytetarë nga Gostivari që erdhën në vendin e ngjarjes nuk gjetën të dashurit e tyre.

“Sashe, ku je Sashe”, mes lotësh thërriste një grua djalin e saj, e cila zbriti në pjesën e pjerrët në rrugën e vjetër.

MUND TË JU PËLQEJNË