Hapat

1Te gjithe perbersit perzihen perveq fleteve te obllandave.

2Keta perbers zihen se bashku per 7 minuta dhe njekohsisht behet nje lloj kremi.

3Me kete krem lyejme petet e obllandes dhe i leme te ftohen.

4Pasi te perfundojme me lyerjen e qesim nje tave te rrafesht pak me peshe persiper qe te rrafshohen mire obllandat.

5Kete e prejme ne katroroe sipas deshires.

Përbërësit
½ lt qumësht

½ kg sheqer

4 luge miell

1 vezë

100 gr çokollatë

250 gr margarinë

nje pako fletë

MUND TË JU PËLQEJNË