Përbërësit

1 1/2 kg domate

4 thelpinj hudhre

3 gjethe dafine

5 rrënjë trumze

500 gr pasta

80 gr djath parmezan

borzilok

Udhëzimet

Hapi 1

Furrën ngroheni në 200 gradë.

Hapi 2 

Domatet bashkë me hudhrën e mëlmesat vendosini në tepsi.

Hapi 3 

Piqini në furrë për 25 minuta, derisa të nxihet lëvorja e domates.

Hapi 4 

Pasi të ftohen, domatet qërojini.

Hapi 5

Më pas vendosini në tenxhere bashkë me hudhrën e mëlmesat dhe ziejini për një kohë të shkurtë.

Hapi 6 

Pastat ziejini sipas udhëzimeve në paketim, kullojini e shtojuni salcën e zier.

Hapi 

Spërkatini me pak djath parmesan dhe shërbejini.

MUND TË JU PËLQEJNË