Përbërësit

4 vezë të ziera

2 barishte ose qepë të njoma të prerë hollë

6 lugë gjelle majonez

1 lugë gjelle mustardë

½ lugëz curry

kripë dhe piper i zi

8 rriska buke

4 fletë sallatë e gjelbër

Udhëzimet

Hapi 1 

Vezët zieni dhe lërini të ftohen.

Hapi 2 

Më pas qërojini dhe pritini në kubikë.

Hapi 3 

Bashkojini me qepët e grira imët e më pas shtojuni majonezën dhe mustardën.

Hapi 4 

Masën kriposeni, piperoseni e vendoseni të ftohet në frigorifer.

Hapi 5

Në secilën rriskë buke vendosni fillimisht sallatën e gjelbër e sipër saj sallatën me vezë.

Hapi 6

Mbylleni me rriskën tjetër të bukës dhe sanduiçi juaj është gati.

Hapi 7 

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË