Vala

Përbërësit

500 gr mish i bluar

1 qepë

100 gr oriz

1 karrotë

1 thelbë hudhër

gjethe lakre

melemesa (krip,piper i zi,piper i kuq,vegete)

PËR SALCËN:

100 ml vaj

1 luge miell

1 luge e vogle piper i kuq

200 ml salcë domatesh

Hapat

1

Grijme qepen imet,fergojme ne vaj,shtojem karroten e grire imet,hudhren e griredhe ne fudn mishin e bluar.

2

Fergojme per pak minuta,shtojme orizin dhe melmesat sipas shijes.

3

Gjethet e lakres i shtrijme ne vend te rrafshet,qesim nga nje luge nga mbushja dhe mbeshtjellim.

4

Sarmet i radhisim ne tepsi.

5

Per salcen qesim vajin ne nje tigan,pasi te nxehte shtojme miellin dhe fergojme per 1-2 minuta.

6

Pastaj shtojme piperin e kuq,salcen e domates dhe 200-300 ml uje.

7

MUND TË JU PËLQEJNË