Dikur miss e modele, ndërkaq sot, e njohur si piktore dhe grua mjaftë e sukseshme në fushën e artit. Kjo është Blerta Syla, që vite më parë është dëshmuar edhe si aktore, shkruan “Kosovarja”.

Ndonëse ajo ka lëvruar në disa fusha të artit, për çka edhe është shkolluar, Blerta ende njihet si “missi”.

Pa dyshim, ajo është ndër misset e pa perëndueshme të Kosovës, ndër ato vajza të pasarelave që nuk harrohen asnjëherë, kjo për shkak të pamjes së saj mbreslënëse, shkruan “Kosovarja”.

Blerta, është bashkëshortja e dytë e publicistit Veton Surroi. Lidhja dhe martesa e tyre nuk kaloj pa zhurmë mediatike, duke u komentuar sidomos diferenca në moshë.

Gjithsesi, Surroi po duket më i ri e më në formë se asnjëherë më parë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË